09:05 am - Friday 28 January 2022
-3°C
Tiranë

UÇK pushtoi Novi Pazarin, u ngritën flamujt shqiptar në qendër të qytetit

Fotogaleri7 FotoParadoks | 21:19 - 12.09.2017

Qytetarët e Novi Pazarit të Serbisë u befasuan sot kur e panë që qendra e qytetit u pushtua nga flamuj kombëtarë shqiptarë, njerëz të veshur me uniforma ushtarake shqipatre dhe flamuj të Uçk-së tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera, shkruan sandzacke, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, këtu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race”, i cili xhirohet nga shtëpia filmike beogradase dhe për çka është përzgjedhur Novi Pazari ta luajë rolin e Prishtinës së viteve 90’ta.

Fotogaleri


Etiketa: