03:04 am - Sunday 23 January 2022
-4°C
Tiranë

Shkëlqen në La Liga, konfirmohet interesimi i PSG-së dhe Interit për Bardhin

Paradoks | 15:33 - 03.11.2017

Mesfushori shqiptar ka shkëlqyer në këtë fillim edicioni, ku ka zhvilluar nëntë ndeshje me fanellën e klubit spanjoll.

Bardhi ka shënuar katër gola, secilin më të mirë se tjetri dhe kjo ka bërë që ai të zgjojë interesimin e disa skuadrave të mëdha evropiane.

Së fundmi është raportuar se PSG dhe Inter e duan yllin shqiptar të Përfaqësueses së Maqedonisë.

Ka qenë vetë numri 10-të i Lveantes, që në një prononcim për median italiane ‘DigiSport’, ka konfirmuar një gjë të tillë.

Por sipas mesfushorit ofensivë, ai është i përqendruar vetëm tek skuadra e tij momentale Levante.

“Aktualisht jam i përqendruar që të jap më të mirën nga vetja për Levanten. Kam lexuar se Interi dhe PSG po më ndjekin, por kjo tani nuk ka fare rëndësi sepse nuk jemi në një periudhë të transferimeve”, ka deklaruar Bardhi.


Etiketa: