09:22 am - Friday 28 January 2022
-1°C
Tiranë

Real zgjedh mes De Gea dhe Courtois

Paradoks | 10:34 - 10.02.2018

Real Madrid është gati të paguajë 110 milonë euro për gardianin e Chelsea, Thibaut Courtois, gjatë afatit kalimtar të verës.

Belgu shihet si transferim më i mundshëm se numri një i Manchester United, David De Gea, që shumë vështirë e ka të largohet nga Old Trafford.

Courtois së fundmi e ka pranuar se zemra e tij është në Madrid, pasi dy fëmijët e tij jetojnë në kryeqytetin e Spanjës.


Etiketa: