10:14 am - Wednesday 19 January 2022
-1°C
Tiranë

Panucci: Vetë ia dhuruam fitoren Spanjës

Paradoks | 23:38 - 06.10.2017

Trajneri i kombëtares shqiptare ka komentuar për TVSH sot humbjen 3-0 përballë Spanjës, duke thënë se skuadra e tij krijoi pesë raste.

Sipas Christian Panuccit jo të gjitha skuadrat mund të krijojnë kaq shumë përballë një ekipi si Spanja.

“Morëm golin e parë, një supergol dhe golat e tjerë ia dhuruam ne. Nuk kishte të bënte kjo me sistemin e lojës. Në pjesën e dytë kishim formacion më të mirë. Ndodhi në Maqedoni edhe sot”, tha italiani.

Ai tregoi më tutje se ka bërë disa ndryshime në sistemin e lojës, por të cilat ishin të mangëta.

“Ndryshova sistemin e 4-3-3 për ti dhënë më shumë shtysë skuadrës. Doja të bëja një ndryshim më shumë”.

“Jemi jashtë Botërorit dhe është e drejtë për ti dhënë shansin lojtarëve të tillë. i dhashë mundësinë një lojtari të ri. Nuk u ndodh të gjithëve të krijojnë pesë raste përballë Spanjës”, tha Panucci.


Etiketa: