03:25 am - Sunday 23 January 2022
-4°C
Tiranë

Orari dhe gjyqtarët e javës së 14-të në Superligën e Kosovës

Paradoks | 20:07 - 02.11.2017

Java e 14-të në elitën e futbollit kosovar do të startojë të premten.

Ndeshja hapëse e kësaj jave do të jetë mes Drenicës dhe kampionit në fuqi Trepçës ’89.

Burim Jahmurataj do të jetë gjyqtari kryesor i kësaj sfide, me ndihmësit Driton Preniqi e Fatmir Sekiraqa.

Të shtunën Vllaznia e Pozhoranit do të mirëpres Vëllaznimin, ndërsa Flamurtari në Podujevë do të jetë nikoqire e Dritës.

Ndeshja derbi e ditës së shtunë do të zhvillohet në Prizren, mes Lirisë dhe Prishtinës.

Ndërkohë ditën e diel do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit, ku Besa pret Feronikelin ndërsa Gjilani Llapin.


Etiketa: