08:56 am - Friday 28 January 2022
-3°C
Tiranë

Mourinho: Ibra do të luajë para Vitit të Ri

Paradoks | 22:37 - 20.10.2017

Jose Mourinho është i bindur se Zlatan Ibrahimovici do të kthehet në fushë para se të përfundojë ky vit.

Sulmuesi i Manchester Unitedit iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjike në muajin maj, si pasojë e lëndimit të ligamentit kryesor të gjurit, prandaj ka munguar në këtë fillimsezoni për Djajtë e Kuq.

Edhe pse 36-vjeçari ishte në fillet e rikuperimit të tij, Unitedi vendosi t’i ofronte kontratë të re njëvjeçare në muaji gusht dhe suedezi ikonik është duke iu afruar kthimit në fushë.


Etiketa: