Mohamed Salah shpallet ‘PFA lojtari më i mirë i vitit’ në Angli

Mohamed Salah është shpallur ‘PFA Lojtari më i Mirë i Vitit’ në futbollin anglez për edicionin 2017/2018.

Futbollisti egjiptian ka kaluar një sezon fantastik me Liverpoolin duke thyer rekord pas rekordi dhe me plot meritë e ka fituar çmimin e më të mirit për edicionin që po mbaron.

Konkurrenti kryesor i tij ishte mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, mirëpo futbollisti belg ka mbetur prapa Salahut në garën për më të mirin.

Pesë emrat tjerë që konkurronin për çmimin e lojtarit më të mirë në futbollin anglez, krahas Mohamed Salahut, ishin:

Kevin De Bruyne

Harry Kane

David De Gea

Leroy Sane

David Silva

Tags: , ,