11:49 am - Wednesday 19 January 2022
1°C
Tiranë

Leicester City i dha tatëpjetën Tottenham Hotspur

Paradoks | 11:26 - 29.11.2017

Tottenham Hotspur është mposhtur si mysafir i Leicester City.

Në ndeshjen e zhvilluar në King Power Stadium, futbollistët e Mauricio Pochettino nuk arritën që të marrin pikë dhe kështu vazhduan me rezultate jo të mira.

Dyshja fantastike e Leicester, Vardy dhe Mahrez shënuan golat për vendasit, kurse nderin e Spurs arriti që sapo pak të mbrojë Kane, që shënoi golin e nderit për skuadrën e tij.

Pas 14 xhirove Tottenham zë vendin e pestë me 24 pikë.


Etiketa: