12:35 am - Monday 25 October 2021
2°C
Tiranë

Legjenda e Liverpoolit, Rush: Vetëm Messi dhe CR7 para Salahut

Paradoks | 15:45 - 29.03.2018

Legjenda e Liverpoolit, Ian Rush, ka thënë se ylli i Reds, Mohamed Salah qëndron prapa vetëm Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos në renditjen e futbollistëve më të lartë në botë.

Ish-sulmuesi i Reds ka parë rekordin e tij për gola brenda sezonin të kërcënohet këtë sezon nga një njeri që po gëzon një sezon të jashtëzakonshëm debutues në Anfield.

Pasi u rrëmbye nga Roma në verën e vitit 2017 për 36.9 milionë funte apo rreth 42 milionë euro, Salah ka ofruar një kthim të menjëhershëm të atij investimi duke gjetur objektivin plot 36 herë deri më tani.

Ai ka nevojë vetëm për 11 të tjerë që të barazoj rekordin e Rushit të sezonit 1983-84, me ish-legjendën që tashmë e sheh atë të vendosur në një klase talentesh krahas figurave ikonike, Messi dhe Ronaldo.


Etiketa: