11:06 pm - Sunday 01 August 2021
27°C
Tiranë

James Rodriguez, mbreti i Bundesligës

Paradoks | 22:04 - 05.02.2018

Pasi erdhi në Bavari nga Real Madridi, James Rodriguez, ishte në qendër të vëmendjes.

Atij i mungoi besimi dhe mezi kontribuoi në ekip para se Carlo Ancelotti, të largohej e në vend të tij të vinte Jupp Heynckes.

Gjermani e ndihmoi të transferohej kolumbiani duke e ringjallur.

12 ndeshje nga minuta e parë, katër gola të shënuar dhe gjashtë asistime, një nivel i performancës që e ka bërë lojtar të domosdoshëm për Bayern Munichun.

Ai shënoi dhe një tjetër gol të shkëlqyeshëm kundër Mainzit.


Etiketa: