12:54 pm - Monday 01 March 2021
9°C
Tiranë

James i bashkohet listës së të lënduarve të Bayernit

Paradoks | 19:23 - 02.08.2017

Mesfushori i Bayern Munichut, James Rodriguez, është në dyshim për ndeshjen e Superkupës ndaj Borussia Dortmundit që zhvillohet të shtunën.

Kampioni i Bundesligas i ka në dyshim tre lojtarë kryesorë për takimin e fundjavës ndaj BVB.

Mesfushori Thiago Alcantara dhe mbrojtësi i majtë, David Alaba, pritet të mungojnë në skuadrën e Carlo Ancelottit.

Mirëpo, shqetësimi kryesor për strategun italian është gjendja fizike e James, i cili e ka lënduar muskulin.

Trajneri ka treguar për lëndimet e lojtarëve të tij, ndërsa sa i përket kolumbianit ka thënë se gjendja e tij do të analizohet gjatë këtyre ditëve.


Etiketa: