11:41 am - Wednesday 19 January 2022
1°C
Tiranë

Derbi në Prizren, takohen rivalët e vjetër Liria dhe Prishtina

Paradoks | 11:32 - 04.11.2017

Java e 14-të në elitën e futbollit kosovar u hap me ndeshjen mes Drenicës dhe Trepçës ’89 ku vendasit shënuan fitore 1-0.

Por ditën e shtunë (sot), na presin tri super ndeshje të tjera në elitën e futbollit kosovar.

Padyshim që vëmendja kryesore e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Prizren ku do të zhvillohet derbi i javës.

Liria do ta presë Prishtinën në derbin e dy skuadrave të mëdha dhe me traditë në futbollin tonë.

Bardhezinjtë vijnë në këtë takim pas dy ndeshjeve pa fitore ku barazuan 2-2 me Vëllaznimin dhe pësuan 2-0 te Trepça ’89.


Etiketa: