Paradoks

PDK, VV dhe LS në garë për zgjedhjet në veri


PRISHTINË – Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe janë tri subjektet që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 19 majit në katër komunat veriore. K...
Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua se kuverta e arkës u pa në imazhet nëntokësore të radarit.”. Sertesen dhe Zëvendës Drej...
Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua se kuverta e arkës u pa në imazhet nëntokësore të radarit.”. Sertesen dhe Zëvendës Drej...
Kur Çubriloviqi i “çmonte” lartë vlerat shqiptare!
Që nga “Naçertanija” e Ilija Garashaninit që u hartua në vitin 1844, veçanërisht nga Kongresi i Berlinit (1878), nuk prajtën angazhimet e qarqeve dhe të regjimeve serbe për shkatërrimin ...
Aktorja e njohur e serialit Hercai, Ebru Şahin e cila në serial njihet me emrin ” Reyyan” është në lidhje me Cedi Osman i cili është një basketbollist mjaft i njohur në Turqi. Çi...
Giroud zhbllokon derbin ndaj Liverpoolit

Chelsea ka gjetur golin e parë në ndeshjen derbi të javës në Ligën Premier përball Liverpoolit. Është sulmuesi francez, Olivier Giroud, i cili ka shënuar me kokë për epërsinë 1-0. Goli i...
Informohu i pari!
Qumështi i nënës padyshim që është ushqimi ideal për të gjitha foshnjat deri në muajin e gjashtë. Ai përmban shumë veti ushqyese, vitamina dhe antikore që i ndihmojnë fëmijës kundër i...
Më poshtë do të mësoni sa vjeçare janë tani aktoret e ” Lule të vetmuara” : Biran Damla Yılmaz e njohur si ” Ejlul” në serial, ajo tani është një 23 vjeçare e buku...
Aktoret shumë të dashura për të gjithë ne të serialit “Lule të vetmuara” ndonëse ka përfunduar seriali ato prapë janë takuar së bashku, ku shihet se po kalojnë momente të buk...
SPONZORIZUAR NGA ARIVISTI
Arka e Noes dëshmohet të jetë e vërtetë
Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua ...
Çka është kjo?
Kjo përmbajtje është publikuar nga Prizren Post Media në bashkëpunim me reklamuesin. Lajmet dhe redaksia editoriale e Prizren Post nuk kanë rol në shfaqjen e këtij publikimi.
Arka e Noes dëshmohet të jetë e vërtetë

Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua ...

Rezultati i ri kërkimor: Mjekët nxirrnin demonë-xhinë n...

Një analizë e kohëve të fundit e pllakave argjile tregoi se një mjek Mesopotamian bëri më shumë se sa të merrej me sëmundjet fizike. Mjekët e asaj kohe; nxirrnin djallin dhe përpiqeshin t...

PDK, VV dhe LS në garë për zgjedhjet në veri

PRISHTINË – Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe janë tri subjektet që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 19 majit në katër komunat veriore. K...

Acta Diurna
///
Arka e Noes dëshmohet të jetë e vërtetë

Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua se kuverta e arkës u pa në imazhet nëntokësore...
LAJME
Arka e Noes dëshmohet të jetë e vërtetë

Prodhuesi i filmit dokumentar Cem Sertesen argumentoi se rrënojat e arkës së Noes ishin në rrethin Doğubayazıt të Ağri dhe tha “Në fund të studimit, i cili zgjati disa javë, u provua ...

Rezultati i ri kërkimor: Mjekët nxirrnin demonë-xhinë n...

Një analizë e kohëve të fundit e pllakave argjile tregoi se një mjek Mesopotamian bëri më shumë se sa të merrej me sëmundjet fizike. Mjekët e asaj kohe; nxirrnin djallin dhe përpiqeshin t...

PDK, VV dhe LS në garë për zgjedhjet në veri

PRISHTINË – Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe janë tri subjektet që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 19 majit në katër komunat veriore. K...

A do të bëhet ashtu siç kërkon Amerika?

PRISHTINË – Nesër me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli pritet të takohen kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett për të diskutuar rr...

Na ndiqni
Get it on Google Play
Informacioni në këtë faqe të internetit nuk është për përdorim të drejtpërdrejtë diagnostikues ose vendimmarrje mjekësore pa rishikim nga një profesionist gjenetik. Individët nuk duhet të ndryshojnë sjelljen e tyre shëndetësore vetëm në bazë të informacionit të përmbajtur në këtë faqe në internet. Nëse keni pyetje në lidhje me informacionin e përmbajtur në këtë faqe në internet, ju lutemi mjekohuni tek një profesionist i kujdesit shëndetësor.